Zum Seiteninhalt springen

Wint met een genetische schaar de Nobelprijs voor Chemie

In 2020 werd de belangrijkste prijs in de wereld van de wetenschap voor het eerst aan een duo van onderzoeksters toegekend. De Franse microbiologe, geneticus en biochemicus Emmanuelle Charpentier ontving de Nobelprijs voor Chemie „voor de ontwikkeling van een methode om genomen te wijzigen“, de zogenaamde „genetische schaar“ CRISPR/Cas9, samen met Jennifer A. Doudna.

„Dit wil heel wat zeggen voor jonge meisjes die later graag onderzoek willen doen of erover nadenken een carrière in de wetenschap te beginnen“, aldus Carpentier.

Het is de bekroning van een wetenschappelijke loopbaan die in 1986 aan de Université Pierre et Marie Curie in Parijs begon en haar via verschillende plekken naar Berlijn leidde. In 2015 werd ze directrice van het Max Planck-Instituut voor Infectiebiologie in Berlijn, sinds 2018 staat ze aan het roer van de Max Planck-onderzoeksafdeling voor pathogenen. In 2019 kreeg ze de Prijs voor de Wetenschap van de zittend burgemeester van Berlijn.